Edebiyatçılar ve yayıncılar Kadıköy’de

EDEBIYAT-SUBAT-PROGRAMYazarlar-Yayıncılar Buluşması 13 Şubat 2015 Kadir İncesu  (8)Yazarlar-Yayıncılar Buluşması 13 Şubat 2015 Kadir İncesu  (12) Topluca 2 Sempozyum.topluca DSC04237 13 Şubat 2015.2 IMG_6060 Aykurt Nuhoğlu Murat Kayarayalçın 4

Ercan Karakaş, Murat Karayalçın, Aykurt Nuhoğlu, Hikmet Altınkaynak, Zeynep Altıok Akatlı, Vecdi Sayar
Ercan Karakaş, Murat Karayalçın, Aykurt Nuhoğlu, Hikmet Altınkaynak, Zeynep Altıok Akatlı, Vecdi Sayar

CHP Kültür ve Sanat Platformu’nca düzenlenen edebiyatçıların, yayıncıların sorunları ve çözüm önerileri toplantısı Kadıköy Belediyesi Tarih Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi’nde düzenlenen bir sempozyumda tartışıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, CHP İl Başkanı Murat Karayalçın, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun katıldığı toplantının açılış konuşmasını eleştirmen yazar Hikmet Altınkaynak yaptı. Edebiyat ve yayın dünyasının sorunları ile ilgili, moderatör Zeynep Altıok Akatlı’nın yönettiği toplantıya şair-yazar Turgay Fişekçi, Can Yayınları sahibi Can Öz, çevirmen Doç. Dr. Betül Parlak katıldı. Vecdi Sayar’ın moderatör olduğu ikinci toplantıda yazar ve yayıncıların örgütlerinin çözüm önerileri üzerine düşünceler açıklandı. Soru-cevap yapılan toplantıda konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş ortaya çıkan düşünce ve önerilerin CHP’nin hazırladığı sanat ve kültür ile ilgili çalışmada değerlendirileceğini ifade etti.

(Gerçek Gündem, 16 Şubat 2015 14.48)